Rozliczenie podatkowe 2017

Bezpieczeństwo rozliczenia za pomocą

PITy 2017 program

 

Od dłuższego czasu coraz bardziej popularne staje się wypełnianie zeznań podatkowych za pomocą specjalnych programów elektronicznych, czego przykładem jest PITy 2017 program. Opcjonalnie, jeśli podatnik nie chce fatygować się z drukiem do urzędu, może przesłać PIT przez Internet. Tym sposobem można rozliczyć PIT 37 druk, a także inne popularne formularze PIT.

 

Elektroniczne rozliczenie PIT wydaje się posiadać same plusy - wygodę, szybkość, sprawność przeprowadzania obliczeń w programie, funkcjonalność oraz szeroką użyteczność, gdyż PIT 2017 program do rozliczenia służy udogodnieniem praktycznie wszystkim podatnikom. Nadal jednak pokutuje przekonanie, że przesyłanie rozliczenia drogą elektroniczną naraża na utratę informacji zawartych w formularzu. Czy bezpieczeństwo danych też można policzyć na plus tej formie wypełnienia zeznania?

 

Według ekspertów poziom bezpieczeństwa jest porównywalny z bezpieczeństwem robienia zakupów w sklepach internetowych. Potencjalne ryzyko wiąże się z tym, ze ktoś włamie się do systemu i wykradnie dane osobowe. Inna możliwość mogłaby dotyczyć takiej sytuacji, kiedy ktoś bezprawnie, w imieniu innego podatnika, wypełni PITy za 2017 rok i wyśle je do urzędu, by wyłudzić zwrot od podatku, bądź by przysporzyć komuś kłopotów. Warto zadać sobie pytanie, czy ta ostatnia ewentualność ma w ogóle szanse powodzenia? Weryfikacja danych przez urząd jest drobiazgowym procesem i wymaga skoordynowania wielu elementów zeznania: prawidłowych danych identyfikacyjnych oraz poprawnej kwoty przychodu z zeznania podatkowego za rok ubiegły. Gdy kwota okaże się błędnie wprowadzona, program uniemożliwi przesłanie PITu drogą internetową. Nie tak łatwo wprowadzić w błąd zarówno ten program, jak i urząd skarbowy.

 

Przełamaniu bariery psychologicznej mogą służyć inne racjonalne argumenty. Ryzyko bycia ofiarą internetowych przestępców wcale nie jest większe niż ryzyko zaginięcia zeznania w formie papierowej przesłanego drogą pocztową do urzędu. Jeśli ktoś nie wierzy, powinien zapoznać się z danymi na temat odsetka ilości przesyłek, które nie trafiają do rąk adresata. Kolejna ważna informacji dla osób obawiających się o bezpieczeństwo w sieci- podczas korzystania z PIT 2017 program do rozliczenia dane podatnika nie są zapisywane na serwerze internetowym, ale tylko i wyłącznie na komputerze, z którego on korzysta. Zawsze istnieje zatem możliwość wypełniania zeznania w wersji offline. Nic też nie stoi na przeszkodzie ku temu, by wydrukowany formularz osobiście dostarczyć do urzędu skarbowego, lub skorzystać z pośrednictwa poczty. Z pewnością nie powoduje to podejrzeń o potencjalne zagrożenia.

 

Program PITy 2017 jest do pobrania na naszej stronie.