Rozliczenie podatkowe 2017

Co można odliczyć w Picie37


Podatki i jeszcze raz podatki – okres rozliczeń już w pełni, więc pora, aby zabrać się za formularze PIT 2017. PIT 37 Polacy wypełniają najczęściej. Właśnie w tej deklaracji podatkowej można znaleźć wiele ulg, dzięki którym podreperowanie budżetu domowego możliwe jest, choćby w małym procencie. Druki PIT 2017 są dostępne do pobrania z naszych stron.

 

Z jakich ulg warto korzystać w Picie 37 za rok 2017? Funkcjonuje ulga dla użytkowników Internetu, jej limit wynosi 760 zł. Należy pamiętać o zachowaniu dowodów wpłat za Internet. Faktura powinna zostać wystawiona na konkretny adres, wraz z danymi indywidualnymi użytkownika.

 

Ulga na dziecko- przysługuje na każde dziecko, przy zachowaniu określonych warunków. Przede wszystkim dziecko nie powinno mieć ukończonego 25 roku życia. Istotną kwestią są także zarobki, gdyż kwota, którą dziecko wypracuje, nie może być większa niż 3089,00 zł. Dziecko nie powinno również prowadzić własnej działalności gospodarczej. Ulga ta nie dotyczy tylko rodziców, lecz także opiekunów prawnych (może być to np. rodzina zastępcza). Druki PIT dają możliwość odliczenia podatku, w każdym miesiące 92.67 zł- w przeliczeniu na rok daje to 1112,04 zł. Jeśli dziecko pojawi się w trakcie roku- ulgę nalicza się  od miesiąca, w którym pojawiło się w danej rodzinie.

 

Warto zastanowić się także nad ulgą rehabilitacyjną. PIT 37 druk daje teraz taką możliwość, przy czym trzeba pamiętać, że nie zawsze możliwe jest skorzystanie z tej ulgi. W jej zakres wchodzi między innymi opłacanie przewodników, a także psa przewodnika i samochodu osobowego. Ponadto możliwe jest odliczenie wydatków na leki, jeśli w miesiącu koszty przekroczyły 100 zł, ale pod warunkiem, że leki zapisał lekarz specjalista. Limit dochodu, który może osiągnąć osoba niepełnosprawna w przeciągu roku, wynosi 9120 zł.

 

Formularze PIT 2017 dają również możliwość odliczenia darowizny na cele publiczne dla organizacji publicznych, ale również na cele kultu religijnego czy samego Kościoła. Ta ostatnia jest nielimitowana, a wszystkie wymienione przed nią posiadają limit wynoszący 6%.

 

Pit 37 za 2017 daje również możliwość odliczenia od podatku składki ZUS na Ubezpieczenie Zdrowotne, a także ulgę uczniowską.

Warto również pamiętać o przekazaniu 1% podatku na organizacje publiczne. Nie jest to odliczenie od dochodu, co powoduje, że podatnik ani nie zyskuje żadnych sum, ani też nie traci. Może jedynie zadecydować, gdzie pieniądze- w sumie 1% od całej kwoty podatku- mają być przekazane.

 

Zastanawiając się jak wypełnić PIT 37 za 2017, może zapoznać się z programami do wypełniania deklaracji podatkowych. Szereg dostępnych funkcji pomocy powoduje, że wypełnianie PITu nie jest trudne i można się czegoś nauczyć, ale również oszczędzić pieniądze, zamiast wydawać na wypełnienie zeznania przez biura księgowe.