Rozliczenie podatkowe 2017

Nowe wzory PIT 37 za rok 2017

 

Formularze PIT 2017 większości podatników wydają się identyczne z roku na rok. Przeświadczenie to wynika z braku głębszego przyjrzenia się formie deklaracji podatkowej. Tymczasem druki PIT 2017 podlegają cyklicznym aktualizacjom, tak by były zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi. Niezwykle istotne jest, by każdego roku wypełniać deklarację tylko i wyłącznie na aktualnych formularzach- w przeciwnym wypadku urząd skarbowy ma pełne prawo odmówić przyjęcia takiego druku.

 

PIT 37 jest formularzem, po którego podatnicy sięgają najczęściej. To właśnie za pośrednictwem tej deklaracji wykazują większość swoich przychodów, pochodzących z różnorodnych źródeł. Mogą to być przychody ze stosunku pracy, świadczeń emerytalnych czy też rentowych, oraz stypendiów. Zdarza się, że ktoś przechowuje stare PITy druki, które pozostały z zeszłorocznego rozliczenia. Nie zastanawiamy się więc nad tym, że mogły zajść jakiekolwiek zmiany w tych drukach i bezwiednie je wypełniamy koniecznymi informacjami. Dopiero, gdy pojawimy się w biurze podawczym urzędu skarbowego i będziemy chcieli złożyć naszą deklarację okaże się, że nie może być ona przyjęta. Wyjść z tej sytuacji może być kilka. Przede wszystkim możemy wybrać się po formularze PIT do druku do urzędu skarbowego, jednak aby mieć pewność, że wszystkie formularze są aktualne musimy robić to co roku lub też na bieżąco sprawdzać zmiany, jakie następują w prawach podatkowych.

 

Jest jednak inna, prostsza opcja, która pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu i sprawi, że nasze formularze PIT 2017 będą zawsze przedstawione na aktualnych drukach. Ta metoda to skorzystanie z darmowej aplikacji komputerowej, jaką jest program do pitów. Pobierając ją ze strony internetowej zawsze będziemy mieli pewność, że dokonujemy rozliczenia na ważnych drukach. Aktualizację w programie dokonują się w sposób automatyczny, dlatego my nie musimy pamiętać o tym, żeby śledzić każdą zmianę podatkową. Dodatkowo nasze druki PIT 2017 wypełniane za pośrednictwem tego pomocnego programu nie wymagają od nas również konieczności pojawienia się osobiście w urzędzie skarbowym. Program posiada bowiem innowacyjny system e-deklaracji, które pozwalają na bezpośrednie wysłanie zeznań podatkowych za pomocą sieci internetowej. PIT po wysłaniu pojawia się w bazie urzędu, a my otrzymujemy stosowne potwierdzenie, które jest tak samo ważne, jak druk papierowy potwierdzający złożenie pity w okienku w urzędzie skarbowym.

 

Zdarzają się również sytuacje, kiedy nasz PIT 37 druk zawiera błędy, które wymagają złożenia odpowiedniej korekty. W tym przypadku korekta do zeznania także musi być wypełniona na aktualnych drukach, ponieważ stare druki zostaną odrzucone przez fiskusa. I tutaj ponownie przychodzi nam z pomocą PITy 2017 program, który pozwala na wysłanie korekty deklaracji za pośrednictwem sieci internetowej. Takie rozwiązania sprawdzą się szczególnie u tych osób, które nie dysponują dużą ilością czasu wolnego, żeby poświęcać go na chodzenie po urzędach i pobieranie zawsze aktualnych dokumentów.

 

Wykorzystując program nie musimy więc przejmować się tym, że nasze druki się zdezaktualizowały, a my musimy kilkakrotnie chodzić do urzędów skarbowych po najbardziej bieżące formularze do rozliczenia swoich przychodów. Z programem nasz pit powstanie szybko i będzie mógł być od razu bezpośrednio wysłany do wskazanego przez nasz urzędu skarbowego.